Poznając świat „Odkryj mnie”

Weronika Szalewicz-Karda debiutuje na literackiej scenie z książką „Odkryj mnie”, która od premiery 16 kwietnia zbiera entuzjastyczne recenzje. Ta historia skierowana jest do młodzieży, ale jej przesłanie i uniwersalność wzbogacają doświadczenie czytelnika w każdym wieku.

Otwartość na różnorodność

Jednym z głównych wątków książki jest relacja między Klarą a Erykiem, dwójką bohaterów, którzy reprezentują różne doświadczenia życiowe. Eryk, osoba neuroatypowa, staje się obiektem drwin na uczelni. Jednak Klara, główna bohaterka, odkrywa w nim więcej niż rówieśnicy – tajemniczość i szczerość, której brakuje wielu osobom. Choć Eryk jest bardzo bezpośredni, czasami wybucha niezrozumiałymi dla reszty emocjami i zachowuje się zupełnie inaczej, niż są do tego przyzwyczajeni studenci, to Klara widzi go zupełnie innymi oczami. Oczami, które nie widzą w tych działaniach nic złego, a dostrzegają charakterystyczne cechy autyzmu. Dzięki obserwacji bohatera w powieści, czytelnik może lepiej zrozumieć pewne doświadczenia i zanurzyć się w jego świat.

 

Odkryj mnie Autor: Weronika Szalewicz-Karda

Brak empatii i krzywdzące stereotypy

Książka nie unika trudnych tematów na wielu płaszczyznach. Autorka pokazuje, jak często dorośli nie potrafią znaleźć w sobie pokładów empatii i spróbować zrozumieć osoby ze spektrum, ale także rodziców dzieci autystycznych. Społeczeństwo często powiela krzywdzące tezy o tym, że picie alkoholu i palenie w ciąży prowadzi do autyzmu. Są to postawy podłe, które Szalewicz-Karda stara się obnażyć i zwrócić uwagę czytelników na ich szkodliwość.

 

Uświadamianie i akceptacja

Autorka, poprzez historię Klary i Eryka, stara się uświadomić czytelnikom różnorodność ludzkich doświadczeń. Między głównymi bohaterami książki, Klara i Erykiem, rodzi się uczucie podparte prawdziwą przyjaźnią i zrozumieniem, ale też docenieniem siebie wzajemnie. Ich relacja rozwija się w atmosferze akceptacji i wsparcia, co jest jednym z najpiękniejszych przesłań tej historii.

 

książka Odkryj mnie Autor: Weronika Szalewicz-Karda

 

Aspekt edukacyjny

Książka skupia się na edukacji czytelnika na temat spektrum autyzmu i potrzebie akceptacji osób neuroatypowych. Przekazuje ważne przesłanie o empatii, tolerancji i budowaniu więzi pomimo różnic.

Sięgnij po książkę

„Odkryj mnie” to nie tylko opowieść o miłości i akceptacji, ale także o otwarciu się na różnorodność i zrozumieniu innych. Weronika Szalewicz-Karda poprzez swoją debiutancką książkę porusza ważne tematy społeczne i zachęca czytelników do głębszego zrozumienia i akceptacji innych, jednocześnie obnażając brak empatii i krzywdzące stereotypy związane z autyzmem. Nie czekaj dłużej, poznaj tę wyjątkową historię.

 

Okładka Odkryj mnie

(druk)

(26.94 zł najniższa cena z 30 dni)

29,18 zł 44,90 zł(-35%)